Ironman 70,3 Zell am See

Tratě : 1,9km - 90km - 21,1km
Umístění: 6. místo (kategorie)
Pocit: zvláštní

Zdravím
Již po čtvrté, jsem vyrazil do oblíbené destinace do Rakouska na závod světové série IRONMAN. Před rokem jsem zde startoval na Mistrovství světa a nebyl jsem úplně spokojený, tak jsem věřil, že se polepším. Ovšem, to jsem ještě nevěděl, že se bude startovat tzv. ROLLING STARTem (každé 2 vteřiny startují 2 závodíci, bez ohledu kategorie a výkonnosti. Sice se mají závodníci řadit podle plaveckých časů, ale to si každý určuje sám a proto jsem předplavával i prsující sportovce !). Pro mne absolutní nesmysl, jelikož se nejedná o závod, ale jen o sportování v hromadě lidí.

K ZÁVODU:

PLAVÁNÍ:
Voda měla 21 stupňů, takže plavání bylo v neoprenu. Vytáhl jsem tedy své tajné zbraně: neopren AquaSphere PHANTOM a brýle KAYENNE POLARIZED. Postavil jsem se tedy do davu a čekal, až na mne dojde řada. Po startu jsem předplavával jednoho plavce za druhým. Jelikož už nejsem mladý dravec, tak jsem se nechal uspat tím, že stále někoho předplavávám. Takže jsem se "utěšoval", že plavu dobře i když jsem se spíše koupal.


MŮJ NÁZOR NA ROLLING START:

Opět se ustupuje uplakaným, kteří se bojí, že se utopí, takže na místo toho, aby jim někdo slušně řekl, že triatlon není pro uplakané dámičky, tak se upraví pravidla a ze závodu se vytvoří paskvil.

Asi zkusím napsat do Nepálu, že chci na Mt. Everest, ale že se bojím, že to nezvládnu,  zda by nepostavili až nahoru schody v tubusu, kde bude dostatek kyslíku a teplo!


CYKLISTIKA:

Cyklistiku jsem začal raději opatrně, jelikož vím, že mne čeká 13km stoupání. Další problém ROLLING STARTU je ten, že se slabší plavci a věkové kategorie různě míchají a jsou dvě varianty: buď člověk vyplave mezi lidmi, kteří jsou trošku lepší a tudíž získává, nebo vyplave ve skupině slabších cyklistů a potom na tom prodělává. Já jsem pro dnešek naskočil do pomalejšího vlaku, který jsem dovezl pod kopec. Kopec jede každý za své, ale těm, co patřím do vyšší váhové kategorie to úplně nejede, takže jsem do kopce ztrácel. Nakonec jsem se v rámci možností na vrchol vydrápal a čekal na mne nebezpečný sjezd. Uvědomil jsem si, že jsem otec od rodiny, takže mne předjelo pár dalších závodníků. Po rovině jsem již zase mohl jet svoje a po cca 10km jsem dojel většinu, co mi do kopce a z kopce ujela. Závěrečných 35km jsem opět strávil ve vlaku, kde mne to moc nebavilo, ale již jsem byl tak nějak smířený s tím, že toto pojetí závodu mne moc nenadchlo.


BĚH:
Stejně jako minulý rok se teplota vyšplhala nad 30 stupňů, což mi nevyhovuje, tak jsem začal opatrně. Po 2km jsem zjistil, že to byla dobrá volba, jelikož jeden ze závodníků zkolaboval. Prvních polovinu běhu se mi něběželo vůbec dobře. Ve druhé polovině jsem se trošku rozeběhl, tak jsem měl radost a s radostí jsem proběhl cílovou bránou na NĚJAKÉM místě. To, že jsem doběhl ve své kategorii na 6. místě jsem se dozvěděl, až po absolvování sprchy, masáží a pozávodního rautu :)


ZÁVĚREM:

Závod v Zell am See mám moc rád a proto jsem tam startoval již 4x včetně minuloročního Mistrovství světa. Letos mne zklamal pomatený start.

S Danielou se nám moc líbí v Maria Almu, kde máme vynikající azyl u kamaráda.

Maria alm