Ironman 70,3 Zell am See

Tratě : 1,9km - 90km - 21,1km
Umístění: 5. místo (kat) - 50. celkově
Pocit: Zvláštní

Zdravím
Již po páté, jsem vyrazil do oblíbené destinace do Rakouska na závod světové série IRONMAN. Letos jsem vyrazil sám. Opět se startovalo nesmyslným ROLLING STARTem (každé 2 vteřiny startují 2 závodíci, bez ohledu kategorie a výkonnost). Letos jsem chybu z minulého roku neopakoval a procpal jsem se do popředí startovního pole. Pro mne je tento model absolutní nesmysl, jelikož se nejedná o závod, ale jen o sportování v hromadě lidí.

Snídaně proběhla v klasické režii - kaše NOMINAL - POHANKOVÁ

Závodní stravování - SPONSER - JONŤÁK, SOLNÉ TABLETY, GEL, GEL BCAA

Osvědčené krémy - SPORTIQUE -  CENTURY RIDING a HARD DAY


K ZÁVODU:

PLAVÁNÍ:
Voda měla 20 stupňů, takže plavání bylo v neoprenu. Použil jsem opět moje oblíbené vybavení: neopren AquaSphere PHANTOM a brýle KAYENNE POLARIZED. Letos jsem se procpal hodně dopředu, tak jsem startoval celkem brzy. Prvních 100m trošku kličkování, ale potom se to ustálilo a mohl jsem se soustředit jen na plavání. Letos jsem byl ve skupině podobně rychlých plavců, takže plavání bylo fajn.

MŮJ NÁZOR NA ROLLING START:

Opět se ustupuje uplakaným, kteří se bojí, že se utopí, takže na místo toho, aby jim někdo slušně řekl, že triatlon není pro uplakané dámičky, tak se upraví pravidla a ze závodu se vytvoří paskvil.

Asi zkusím napsat do Nepálu, že chci na Mt. Everest, ale že se bojím, že to nezvládnu,  zda by nepostavili až nahoru schody v tubusu, kde bude dostatek kyslíku a teplo!


CYKLISTIKA:

Po bezproblémovém depu, jsem osedlal svého šemíka TREK SPEED CONCEPT. Cyklistiku jsem začal opatrně, jelikož vím, že mne čeká 13km stoupání. Použil jsem zadní kolo s wattmetrem, takže jsem si jel podle wattů a neřešil, co se okolo mne děje. Kopec jede každý za své, ale těm, co patřím do vyšší váhové kategorie to úplně nejede :) Nakonec jsem se v rámci možností na vrchol vydrápal a čekal na mne nebezpečný sjezd. Nový povrch silnice mne potěšil a letos jsem ve sjezdu ani neztrácel. Cyklokros mne posunul v technice o dobrý kus vpřed. To jsem ostatně poznal i v projíždění zatáček na rovině, kde ostatní brzdí, já jsem v hrazdě :). Po  sjezdu jsem měl za sebou polovinu cyklistické části a pokračoval dle wattů v krasojízdě. Postupně jsem dojel další závodníky a také pár profesionálek a profesioinálů startujících 11 a 9 minut předemnou. To, že se nedodržují rozestupy, již neřeším, jen musím jezdit na konci skupinky, jelikož soupeři můj rozestup 10m okamžitě vyplní :). Zbytek cyklistické části je již jen lehce zvlněný, takže jsem si užíval "panoramata". Do depa jsem přijel celkem svěží a těšil jsem se na běh.


BĚH:
Na běžeckou část jsem měl opět připravené "cvičky" NIKE ZOOM ELITE 9 (moc děkuji Michale). Jelikož přes noc pršelo a teplota se vyšplahala na 25 stupňů (a jak jsem zjistil při vyzvednutí věcí z depa po závodě, bylo před bouřkou), tak byla vysoká vlhkost, která mému motoru nevyhovovala, takže se motor pomalu zadřel a nemohl jsem běžet to, na co mám. Prvních polovinu běhu se mi něběželo vůbec dobře. Ve druhé polovině jsem se trošku rozeběhl, tak jsem měl radost a s radostí jsem proběhl cílovou bránou na NĚJAKÉM místě. To, že jsem doběhl ve své kategorii na 5. místě jsem se dozvěděl, až po absolvování sprchy, masáží a pozávodního rautu :)


ZÁVĚREM:

Závod v Zell am See mám moc rád a proto jsem zde startoval již 5x včetně Mistrovství světa 2015. Letos jsem bohužel neměl svůj klid, takže se to na výkonu podepsalo. Do budoucna vím, že nemohu tolerovat vše!

Maishofen